Analytics & Analysis

Wiele firm wydaje spore pieniądze na zaprojektowanie swojej strony internetowej. Część z nich jednak nie zdaje sobie sprawy, że samo posiadanie ładnej i eleganckiej strony nie wystarcza, by klient zainteresował się naszymi usługami. W dzisiejszych czasach bardzo ważne jest UX, czyli User Experience. Co to takiego?

Czym jest UX i jak go zoptymalizować?

Gdy użytkownik wchodzi na naszą stronę, zazwyczaj pierwsze kilka sekund decyduje o tym, czy na niej pozostaje. Często niestety zdarza się, że ją opuszcza i już nigdy więcej nie wraca. Tracimy przez to potencjalnego klienta, dlatego ważny jest każdy element naszej strony internetowej. Czasami nawet przycisk umieszczony w niewłaściwym miejscu sprawi, że użytkownik strony go nie zauważy i zamiast złożyć u nas zamówienie, odruchowo wyjdzie z naszej strony. Dobra strona internetowa ma przyciągać uwagę użytkownika, zachęcać do pozostania na niej – ale przede wszystkim spełniać swoje podstawowe zadanie – zwiększać konwersję.

Czym jest konwersja?

Konwersja to nic innego, jak sprzedaż, którą generuje nasza strona internetowa. Im wyższa konwersja, tym możemy uznać witrynę firmy za skuteczniejszą. Konwersję należy regularnie badać, sprawdzając, czy zastosowane rozwiązania przynoszą oczekiwane skutki.

W czym pomagamy?

Przeprowadzamy audyty stron internetowych pod kątem UX, z użyciem najnowocześniejszych narzędzi, jak Heap Analitycs, Hotjar, czy Power BI. W zakres naszych usług wchodzi także profesjonalna analityka za pomocą Google Analitycs. To narzędzie zna wiele osób, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z jego ogromnych możliwości. Pomagamy optymalnie wykorzystać opcje jakie oferuje Google Analitycs, co w połączeniu z profesjonalną analizą danych z innych narzędzi daje nam wyniki, które czytelnie pokazują możliwości poprawy.

Po skończonym audycie prezentujemy wyniki właścicielowi strony i sugerujemy zmiany, mające na celu usprawnić konwersję.Takie zmiany możemy wprowadzić niemal natychmiast, co następnie ma duży wpływ na znaczną poprawę osiąganych przez klienta rezultatów.