Key visual w reklamie i marketingu: co to jest, dlaczego jest ważny i jak tworzyć skuteczne key visuale

Czy wiesz, że to, co przyciąga Twoją uwagę w reklamie lub kampanii marketingowej, to często jedna grafika lub obraz? To tak zwana key visual. Sprawdź, jak tworzyć skuteczne key visuale, by przyciągać uwagę odbiorców.
ylw_cs_zp_4
Ostatnia aktualizacja z 25 stycznia 2023

Co to jest key visual?

Key visual to nic innego jak grafika lub obraz, który jest głównym elementem reklamy lub kampanii marketingowej. Może to być zdjęcie, ilustracja lub animacja, które są szczególnie atrakcyjne wizualnie i przyciągają uwagę odbiorców. Key visual jest używany jako główny element projektu graficznego plakatów, ulotek, banerów reklamowych lub innych materiałów promocyjnych.

Gracze uwielbiają przegryzać coś podczas rozgrywki. Uwielbiają również wszystko co się świeci… Sprytnie przemyśleliśmy metaliczne opakowanie i nowoczesny design. W efekcie czego opakowanie wśród kolorowych ledów i świecącego sprzętu odbija wszystkie kolory i tworzy urbanowy klimat. To przegryzka wyjęta niczym z Cyberpunka!
„Zdrowa przegryzka” – Gracze uwielbiają przegryzać coś podczas rozgrywki – Projekt Wiktoria Budna – yellowgray

Dlaczego key visual jest ważny w reklamie lub kampanii marketingowej?

W dzisiejszych czasach ludzie są nieustannie bombardowani różnego rodzaju reklamami i promocjami, dlatego, aby przyciągnąć ich uwagę, reklama musi być szczególnie atrakcyjna i interesująca. Key visual odgrywa w tym względzie kluczową rolę, ponieważ jest to pierwsza rzecz, która przyciąga uwagę odbiorców i zachęca ich do dalszego zapoznania się z reklamą.

Jakie elementy powinien zawierać skuteczny key visual?

Tworzenie skutecznego key visual wymaga wiedzy z zakresu marketingu i projektowania graficznego. Ważne, aby był on atrakcyjny wizualnie i odpowiednio dobrany do grupy docelowej odbiorców. Dzięki odpowiedniemu key visual możliwe jest przyciągnięcie uwagi odbiorców i zachęcenie ich do dalszego zapoznania się z reklamą lub kampanią marketingową.

Przegryzka to zdrowe i naturalne przekąski z warzyw i owoców. Niezwykłe chipsy klasyczne z polskiego ziemniaka, chipsy owocowe i warzywne
„Przegryzka” – Zdrowe i naturalne przekąski z warzyw i owoców – Projekt Wiktoria Budna – yellowgray.

Przykłady skutecznych key visuali w różnych kampaniach marketingowych.

Można znaleźć wiele przykładów skutecznych key visual w różnych kampaniach marketingowych. Na przykład w kampanii reklamowej samochodu marki Audi został użyty key visual w postaci zdjęcia samochodu, które było szczególnie atrakcyjne wizualnie i przyciągało uwagę odbiorców. W kampanii reklamowej firmy odzieżowej został użyty key visual w postaci zdjęcia modnej kobiety ubranej w markowe ubrania, co z pewnością przyciągało uwagę odbiorców zainteresowanych modą.

W jaki sposób tworzyć skuteczny key visual?

Tworzenie skutecznego key visual wymaga wiedzy z zakresu marketingu i projektowania graficznego. Ważne, aby key visual był atrakcyjny wizualnie i odpowiednio dobrany do grupy docelowej odbiorców. Ważne jest również, aby dobrze dobrać rodzaj grafiki lub obrazu do konkretnej kampanii, lub reklamy. Na przykład, jeśli reklama jest skierowana do młodzieży, lepszym wyborem będzie zdjęcie lub animacja, które będą bardziej atrakcyjne dla tej grupy wiekowej.

Podsumowanie – key visual jako ważny element reklamy lub kampanii marketingowej.

Key visual to ważny element reklamy lub kampanii marketingowej, który ma za zadanie przyciągnąć uwagę odbiorców i zachęcić ich do dalszego zapoznania się z produktami Twojej marki

„Ready to work with us?” – Wiktoria Budna